Najpopularniejsze polskie nazwiska na Targach Książki i Mediów VIVELO

i

Autor: Targi VIVELO

AUTORKI I AUTORZY

Najpopularniejsze nazwiska na Targach Książki i Mediów VIVELO

2024-04-29 12:54

Czytasz ich książki, znasz ich z ekranu telewizora, słyszysz ich głos w radiu – podczas Targów VIVELO zapraszamy do spotkań z najpoczytniejszymi pisarzami, osobowościami świata sztuki i mediów.

#Kryminał

Król i królowa polskiej literatury kryminalnej – Remigiusz Mróz i Katarzyna Bonda – będą czekać na swoich czytelników w sobotę 18 maja. Po godzinnej rozmowie na #ScenaGłówna będą podpisywali swoje książki. Będą to jedyne targi książki w stolicy w maju, na których ich spotkacie. Wojciech Chmielarz będzie opowiadał o tym, dlaczego ludzie chcą czytać kryminały i dlaczego zło ujawnia się tam, gdzie się kompletnie nie spodziewamy. W sprzedaży przedpremierowej dostępna będzie najnowsza powieść Chmielarza - „Zbędni”.

Swoją obecność potwierdzili również: Katarzyna Puzyńska, twórczyni sagi o policjantach z Lipowa, na kanwie których powstał serial telewizyjny „Lipowo. Zmowa milczenia”; Max Czornyj, autor bestsellerowych serii o komisarzu Eryku Deryle; Radomir Wit – autor książki „Negocjatorzy policyjni. Zawsze chodzi o życie”, Marcel Moss, który swoją pierwszą powieść „Nie odpisuj” napisał po tym, jak odwiódł internautkę od próby popełnienia samobójstwa oraz dr Zbigniew Nowak autor książki "Kara śmierci. Wybór czy konieczność?" z którym porozmawiamy o najgłośniejszych sprawach kryminalnych i wyrokach.

Gościem będzie też Magda Stachula, prekursorka gatunku domestic noir w Polsce, autorka książki „Idealna” . Podczas spotkania zapytamy scenarzystę Krzysztofa Gurecznego czym bestsellerowy thriller „Nieobliczalna” urzekł filmowców, że zdecydowali się na przeniesienie go na ekran. W ekranizacji powieści udział wzięli m.in.: Agnieszka Grochowska, Julia Wieniawa, Magdalena Cielecka, Dawid Ptak i Andrzej Seweryn oraz Paweł Małaszyński, którego będziemy gościć na Targach VIVELO.

Nazwiska, nazwiska

Podczas czterech dni trwania Targów odwiedzający będą mieli możliwość spotkania się z takimi nazwiskami jak: prof. Jerzy Bralczyk, Jarosław Kuźniar, Teresa Godlewska, Radosław Piwowarski, Sławomir Koper, Anna Rozenberg, Ryszard Ćwirlej, Emilia Dziubak, Cezary Harasimowicz czy Zbigniew Janas. Filip Chajzer, który promował będzie swoją autobiografię i Anna Wendzikowska, która poszuka z czytelnikami drogi ku szczęściu.

Autorki i autorzy literatury Young Adult & New Adult będą podpisywać książki na płycie głównej PGE Narodowego, wśród nich m.in.: Julia Żugaj i Przemek Corso, Agata Polte, Aleksandra Kondraciuk, Aleksandra Negrońska, Izabella Nowaczyk, Jessica Foks, Joanna Balicka, Zuzanna Bandosz, Julia Brylewska, Julia Popiel, Katarzyna Barlińska, Marta Łabęcka, Monika Rutka, Vela Szulwińska, Weronika Plota, Julia Kubicka, Martyna Keller, Weronika Ancerowicz i Weronika Anna Marczak.

#Psychologia

Tatiana Mindewicz-Puacz - psychoterapeutka, Mindset & Business Coach, członkini International Coaching Community - opowie o tym, jak nauczyć się ufać samej sobie. Dr Aleksandra Piotrowska poprowadzi wykład na temat rozwoju mózgu nastolatka, dr hab. Jacek Wasilewski opowie, jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie, Joanna Gutral pochyli się nad pułapkami psychowashingu. a dziennikarka Renata Kim  przybliży zagadnienia związane z  niebinarnością. Targi VIVELO to także szansa, żeby spotkać się z Agnieszką i Grzegorzem Święch, którzy znaleźli się na liście Forbes 100 Osób wspierających edukację seksualną w Polsce. Do tego wykład Marty Niedźwieckiej tworzącej podcast „O Zmierzchu”. Zaplanowano również spotkania z Karolem Jachymkiem i Katarzyną Kucewicz. Przed nami 4 dni spotkań w strefie #Psychologia, a wszystko to pod hasłem „Pokolenia".

 #Finlandia

Gościem Honorowym 2. edycji Targów VIVELO jest Finlandia. Odwiedzający będą mogli lepiej poznać kulturę, zobaczyć elementy codziennego życia Finów, wejść do pokoju Muminków, zagrać w MÖLKKY czy porozmawiać z Päivi Laine - Ambasador Finlandii. Zaplanowano wiele spotkań z pisarzami, z założycielami fińskiej wioski Kalevala oraz Janne Ahonenem - mistrzem świata, skoczkiem narciarskim.