Premiera książek nagrodzonych w VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren

i

Autor: Targi VIVELO

Premiera książek nagrodzonych w VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży na Targach Książki i Mediów VIVELO

2024-04-12 10:19

Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren jest organizowany przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom co trzy lata, począwszy od 2006 roku.

Celem Konkursu – w nawiązaniu do twórczości jego Patronki – jest wyznaczanie wysokich standardów literackich oraz wzbogacanie oferty dla młodych czytelników o znakomite książki poruszające ciekawe i ważne tematy, pisane piękną polszczyzną, wskazujące właściwe wzorce postaw i zachowań.

Na Konkurs przyjmowane są prace wcześniej niepublikowane, adresowane do czytelników w trzech kategoriach wiekowych: do 6 lat, w przedziale 6-10 lat oraz 10-14 lat. Autorami prac konkursowych mogą być zarówno uznani autorzy, jak i debiutanci.

Wśród laureatów VI edycji Konkursu są m.in.: Liliana Bardijewska, Anna Onichimowska i Katarzyna Ryrych, a zdobywczynią Grand Prix jest Katarzyna Rygiel, autorka książki „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”.

Uroczysta premiera nagrodzonych książek odbędzie się 18 maja (sobota) o godz. 11.00 na Targach Książki i Mediów VIVELO, ale Targi rozpoczną się już 16 maja i potrwają do 19 maja.

Nie zwlekaj, kup bilet już dziś!