open open

Do targów pozostało

0
dni
0
godziny
0
minuty
0
sekundy

POZNAJ PROGRAM STREF

#scenagłówna

#audio

#lifestyle

#mamatatadziecko

#booktok

#japonia

#gaming

#książkawgrze

#spotkajautora

Startujemy codziennie o 10.00.

Zapraszamy również na STAŁE PUNKTY PROGRAMU w #strefach, których opis i miejsce znajdziecie poniżej:

Niecodzienne spotkanie z Wisławą Szymborską

strefa #audio

W roku poetki Wisławy Szymborskiej niecodzienne spotkanie z autorką i jej twórczością. Dzięki najnowocześniejszej technologii, przy wykorzystaniu "deep fake", uczestnicy Targów będą mogli zobaczyć Noblistkę recytującą swoje wiersze. Dodatkowo o jej twórczości w panelu prowadzonym przez Katarzynę Kasię rozmawiać będą były sekretarz Wisławy Szymborskiej - Michał Rusinek, znawca poezji Noblistki - Janusz Drzewucki oraz współautorka biografii poetki - Joanna Szczęsna. Przyjdź przekonać się na żywo, że "Nic dwa razy się nie zdarza".
21 maja (niedziela) godzina 12.30 – 13.15; scena #audio

 SZTUKA W METAŚWIATACH czy nowe technologie zastąpią artystów?

strefa #audio

Czy sztuczna inteligencja będzie pisać książki zamiast autorów oraz tworzyć obrazy cenniejsze niż dzieła sztuki? Odpowiedzi na te pytania poszukają wspólnie uczestnicy panelu o sztuce w metaświatach.
Spotkanie z autorami: prof. Andrzejem Bednarczykiem - autorem książki multimedialnej "Listy Minotaura do Zakażonych", rektorem ASP w Krakowie oraz prof. Grzegorzem Bilińskim i dr Patrycją Maksylewicz - artystami z Instytutu Sztuk Progresywnych ASP w Krakowie poprowadzi Miłosz Horodyski, pomysłodawca i współautor książek "Metaświat" i "Utopay" wydawnictwa Harde.
19 maja (piątek) godzina 12.00 – 13.00; scena #audio

WYMIANKA KSIĄŻKOWA

Galeria poziom 0 PGE Narodowego

Książki nie mieszczą się już na półkach? Przeczytane, ale niekochane? A może przypadkiem zdublowane egzemplarze? Niepotrzebne książki możesz wymienić na inne. Być może ktoś przyniesie tytuł, którego brakuje w Twojej kolekcji? Wymiankę znajdziesz tuż przed wejściem na promenadę.

KSIĄŻKI W METAVERSUM

strefa #lifestyle

Jak będą wyglądać książki przyszłości? Prawdopodobnie będzie można je nie tylko czytać i oglądać, ale być może staną się też bramą do innych, wirtualnych rzeczywistości. Wśród elementów programu znalazł się projekt autorstwa prof. Andrzeja Bednarczyka, Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Odwiedzający mogą zobaczyć dzieło sztuki, w którym każde z 246 mikroopowiadań zilustrowanych misterną kreską artysty ożywa dzięki aplikacji i ukrytym w ilustracjach kodom QR. Projekt, który powstawał przez 15 lat dostępny będzie w strefie

STUDIO RADIA ESKA

strefa #booktok

Ulubieni prezenterzy i dziennikarze Radia ESKA w programie na żywo prosto z Targów Książki i Mediów VIVELO. Przyjdź i sprawdź jak w praktyce wygląda praca radiowca i jak wygląda praca w jednej z największych rozgłośni w Polsce.

STUDIO RADIO AKADEMII

strefa #audio

Radio Akademia to wyjątkowy projekt, dzięki któremu każdy może wziąć udział w wyjątkowych zajęciach, prowadzonych przez najlepszych radiowców stacji z Grupy ZPR Media. Tajniki pracy radiowca w pigułce podane w unikalny sposób. Wśród absolwentów Radio Akademii są między innymi Iga Dudziuk (VOX FM), Paweł Bogaj (SuperNova) czy Dawid Kowalczyk (Radio ESKA).

Wystawa Zbroi Samurajskich

strefa #Japonia

Na entuzjastów bogatej japońskiej historii i tradycji czeka wyjątkowa atrakcja – wystawę SAMURAJE - RYCERZE DAWNEJ JAPONII z kolekcji Macieja Płotkowiaka z Katana.pl, który podzieli się swoją wiedzą na temat każdego z prezentowanych egzemplarzy. Podczas Targów będzie unikalna możliwość założenia prawdziwej zbroi samuraja z fachowym omówieniem i oczywiście z okazją do wykonania pamiątkowych zdjęć.

Wystawa Kimon

strefa #Japonia

Przez cztery dni Targów będzie można oglądać wystawę kimon, zorganizowaną przez Katarzynę Górską oraz Kingę Owczarską, właścicielkę marki Wisteria Gardens. Unikalna kolekcja obejmuje stroje codzienne, wyjściowe, jak i zabytkowe. Wystawa nosi nazwę TSUMAMI ZAIKU, w Polsce nazywane popularnie kanzashi, co w tłumaczeniu oznacza podobną do origami technikę o długiej tradycji.

Influ Fotobudka 360

strefa #booktok

Poczuj się jak influencer i stwórz niezwykłą pamiątkę z Targów, którą pochwalisz się w mediach społecznościowych! Influ Fotobudkę znajdziesz tam, gdzie swoich ulubionych influencerów – w strefie #booktok

Magiczne Drzewo Fotobudka

strefa #mamatatadziecko

Magiczne Drzewo, które nagrywa wyjątkowy filmik, a w środku Ty ze swoim maluchem? Ta fotobudka daje Ci możliwość stworzenia niesamowitej pamiątki. Szukaj jej w strefie #mamatatadziecko

Napisz do nas

banner2 banner2

Miejsce wydarzenia

PGE Narodowy
wejście Recepcja Główna od al. Zielenieckiej
Al. Księcia J. Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa