Kalendarz charytatywny

i

Autor: Materiały prasowe

Wydawnictwa Books4YA i Young ze wspólną akcją charytatywną na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę!

2023-10-25 14:03

Wydawnictwa młodzieżowe Books4YA oraz Young wraz z dwudziestoma osobami związanymi z bookmediami stworzyli kalendarz charytatywny na 2024 rok. Cały dochód z akcji przekazany zostanie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

„Kiedy wpadł nam do głowy pomysł, aby stworzyć kalendarz dla młodzieży, kolejną myślą było to, żeby oprócz promocji czytelnictwa, projekt niósł za sobą coś dobrego. Z racji, że od wielu lat współpracujemy z FDDS i doceniamy jak bardzo zaangażowani są we wszystkie swoje działania, decyzja o beneficjencie akcji była oczywista. Kolejnym krokiem było zaproszenie do współpracy wydawnictwa Young, które zgodziło się z nami, że stworzenie charytatywnego kalendarza jest niezwykle ważne i potrzebne.” – mówi Filip Pokrzywniak, kierownik działu marketingu w Wydawnictwie Zielona Sowa i Books4YA.

Na każdej ze stron kalendarza znajduje się zdjęcie z cosplayowej sesji fotograficznej, nawiązującej do powieści będącej motywem przewodnim danego miesiąca. Sesje realizowane były w Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie, a ich autorką jest Monika Rogowicz. Osoby występujące w kalendarzu możecie kojarzyć z ich instagramowych kont, na których opowiadają o książkach.

„Byłoby wspaniale, gdyby ten kalendarz zawisł u każdej osoby, która tak jak my (czyt. modele z kalendarza) uwielbia książki. Im więcej egzemplarzy sprzedamy, tym więcej pieniędzy trafi na konto Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę!” – mówi Marta Lis, która wystąpiła na kwietniowej karcie kalendarza, prowadzi konto @pannafox i media społecznościowe Books4YA.

Kalendarz BOOKSTAGRAM 2024 od listopada dostępny będzie na stronach wydawców (szczegóły wkrótce). Koszt kalendarza to 49,99 PLN, a CAŁY DOCHÓD z jego sprzedaży przekazany zostanie Fundacji.